Nasi producenci: 

Bluewater

 

Kuna System

 

Borg & Overström

 

John Guest

 

Kuna Filter

 

BWT

 

3M

 

ECOWATER

 

ideal

 

coway

 

sharp

 

LIFAair

 

 

Blueair

 

 

Philips

 

Soda Stream

 

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z naszymi specjalnymi ofertami
Promocje
Blueair Sense+ Particle+Carbon (PA+C) - biały lub czarny
Blueair Sense+ Particle+Carbon (PA+C) - biały lub czarny
1 999,00 zł 1 199,00 zł 1 625,20 zł 974,80 zł
szt.
AP2-C401-SG - filtr 3M do dystrybutorów wody POU
AP2-C401-SG - filtr 3M do dystrybutorów wody POU
229,00 zł 168,00 zł 186,18 zł 136,59 zł
szt.
AP2-C405-SG - filtr 3M do dystrybutorów wody POU
AP2-C405-SG - filtr 3M do dystrybutorów wody POU
229,00 zł 168,00 zł 186,18 zł 136,59 zł
szt.
Basic Soft zmiękczacz wody BWT. Idealny do mieszkań i małych domów.
Basic Soft zmiękczacz wody BWT. Idealny do mieszkań i małych domów.
3 990,00 zł 2 499,00 zł 3 243,90 zł 2 031,71 zł
szt.
Ideal AP40 MED. Medyczny oczyszczacz powietrza, czujniki, tryb Auto.
Ideal AP40 MED. Medyczny oczyszczacz powietrza, czujniki, tryb Auto.
2 225,00 zł 1 999,00 zł 1 808,94 zł 1 625,20 zł
szt.
Blaupunkt Lavender 3537W - oczyszczacz powietrza z czujnikami, jonizatorem, lampą UV oraz Wi-Fi.
Blaupunkt Lavender 3537W - oczyszczacz powietrza z czujnikami, jonizatorem, lampą UV oraz Wi-Fi.
1 799,00 zł 1 499,00 zł 1 462,60 zł 1 218,70 zł
szt.
Ideal AP40 PRO. Wydajny, mały, cichy, z czujnikami, Wi-Fi, tryb Auto, tryb nocny.
Ideal AP40 PRO. Wydajny, mały, cichy, z czujnikami, Wi-Fi, tryb Auto, tryb nocny.
2 969,00 zł 2 699,00 zł 2 413,82 zł 2 194,31 zł
szt.
Blueair Classic 480i SmokeStop (SM). Wi-Fi, czujniki, tryby AUTO i nocny.
Blueair Classic 480i SmokeStop (SM). Wi-Fi, czujniki, tryby AUTO i nocny.
3 199,00 zł 2 899,00 zł 2 600,81 zł 2 356,91 zł
szt.
Blueair Classic 280i SmokeStop (SM). Czujniki, Wi-Fi, tryb nocny, tryb AUTO.
Blueair Classic 280i SmokeStop (SM). Czujniki, Wi-Fi, tryb nocny, tryb AUTO.
2 399,00 zł 2 099,00 zł 1 950,41 zł 1 706,50 zł
szt.
Kuna Filter RO-7, odwrócona osmoza, filtr do wody.
Kuna Filter RO-7, odwrócona osmoza, filtr do wody.
999,00 zł 799,00 zł 812,20 zł 649,59 zł
szt.
Ultrafiltracja Kuna Filter. Dwa stopnie filtracji + membrana ultrafiltracyjna.
Ultrafiltracja Kuna Filter. Dwa stopnie filtracji + membrana ultrafiltracyjna.
799,00 zł 729,00 zł 649,59 zł 592,68 zł
szt.
Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza?
Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza?

Ilość dostępnych na rynku urządzeń może sprawić nie lada problem w odnalezieniu tego jedynego, który spełni Twoje oczekiwania. Na szczęście różnych opcji jest na tyle dużo, że jest w czym wybierać. Mimo że "boom" na oczyszczacze powietrza rozpoczął się stosunkowo niedawno, to producenci wypuścili na rynek naprawdę pokaźną ilość różnych urządzeń: od prostych i małych oczyszczaczy powietrza po takie, które zaskakują różnorodnością i ilością funkcji. W tym artykule poprowadzimy Cię przez szereg opcji, tak abyś nie miał wątpliwości, które urządzenie dla siebie wybrać. 

  

Metraż 


Kluczowy parametr, bez którego ani rusz! Od niego będzie zależał głównie Twój wybór. Powierzchnia oczyszczania podawana jest w m², co oznacza, że np. oczyszczacz powietrza Ideal AP 30 Classic z powierzchnią oczyszczania 30 m² sprawdzi się w każdym pomieszczeniu około 30 m² (maksymalnie 45m²), ale też, którego wysokość wynosi 2,5 m². Standardowo producenci podając parametry pracy oczyszczacza, odnoszą się do wysokości 2,5 m². A co jeśli wysokość Twojego pomieszczenia jest inna? 

Wtedy warto zwrócić uwagę na wartość CADR, która określa, jak dużo powietrza jest w stanie przefiltrować nasz oczyszczacz w danym czasie. Załóżmy, że chcesz wybrać oczyszczacz dla pomieszczenia 20 m² z wysokością 3 m. Mamy tutaj w sumie 60 m³. Aby urządzenie oczyściło nam powietrze w tym pomieszczeniu 4 razy w ciagu godziny musimy szukać takiego, którego CADR wynosi co najmniej 240 m³. Idealnie sprawdzi nam się w takim wypadku Sharp KC-G40EUW, którego CADR wynosi dokładnie 240 m³, a rekomendowany jest do powierzchni nie większej niż 28 m². 

 

CADR


W stosunku do tego parametru działa prosta zasada: im więcej tym, lepiej. Im większy przepływ powietrza, tym więcej jest go w stanie przefiltrować nasz oczyszczacz. 

Jeden oczyszczacz na cale mieszkanie? 

Zdecydowanie nie! Oczyszczacz nie jest w stanie zaciągnąć powietrza z innego pomieszczenia i w całości je oczyścić. Nawet jeśli mamy otwarte drzwi. Prądy powietrza tworzone przez urządzenie pozwalają jedynie na doprowadzenie zanieczyszczeń z pomieszczenia, w którym ono się znajduje. Zasada jest więc prosta - jeden oczyszczacz powietrza = jedno pomieszczenie. Rozwiązaniem jest kupienie jednego oczyszczacza na całe mieszkanie i przenoszenie go np. na noc do sypialni, a w dzień do pokoju, w którym przebywamy. Należy wtedy wziąć pod uwagę metraż największego pomieszczenia, ze wszystkich, w których urządzenie będzie filtrować powietrze. Oczywiście nie jest to rozwiązanie wygodne, ale pozwala zaoszczędzić pieniądze. Warto zwrócić uwagę, aby oczyszczacz powietrza był w każdej sypialni. Powietrze najgorsze jest nocą, wtedy poprzez wentylację i nieszczelności przedostaje się do domu i zagraża naszemu zdrowiu.

 

Czerpnia powietrza


Coś, o czym łatwo zapomnieć, a jest równie ważne, jak wydajność CADR. Czerpnia, czyli którędy nasz oczyszczacz będzie zaciągał powietrze do filtrowania. Jej umiejscowienie będzie znacząco wpływać na komfort użytkowania urządzenia. Czerpnia (wlot powietrza) mogą znajdować się z przodu, z boku, z tyłu lub na całej powierzchni dookoła urządzenia. W przypadku czerpni umiejscowionej z tyłu oczyszczacz nie może stać bezpośrednio pod ścianą, a jedynie w odległości ok. 20 - 30 cm od niej. To czasem dyskwalifikuje dany oczyszczacz. Nie zawsze jest miejsce, by oczyszczacz stał niemal na środku pokoju, a do tego dochodzi kwestia bezpieczeństwa, jeśli mamy dzieci lub zwierzęta, ponieważ łatwo zahaczyć o kabel biegnący za urządzeniem do kontaktu.  Urządzenia, takie jak LIFAair czy Ideal serii PRO, które pobierają powietrze z każdej strony (posiadają filtry 360 stopni), mogą być ustawione dowolnie w zależności od tego, gdzie masz wolne miejsce. Równie dobrze poradzą sobie z oczyszczaniem ustawione pod ścianą, jak i na środku pokoju. Oczyszczacze z serii Ideal Classic (15, 30, 45), Blaupunkt Laveder 3537W oraz niektóre oczyszczacze powietrza Blueair posiadają czerpnię powietrza z przodu, co umożliwia ich ustawienie przy samej ścianie bez straty wydajności. To ważne m.in. jeśli szukasz najlepszego oczyszczacza powietrza do przedszkola czy szkoły.

 

Filtry w oczyszczaczu powietrza


Różne urządzenia są wyposażone w inne zestawy filtrów. Warto poczytać o nich tutaj . Wielu klientów nastawionych jest na pozbycie się na przykład alergenów czy bakterii z powietrza. Tutaj sprawdzi się każdy oczyszczacz z filtrem HEPA, niezależnie czy filtr HEPA jest klasy 12, 13 czy 14. Krótko mówiąc - każdy oczyszczacz powietrza z filterm HEPA nadaje się dla alergika. Warto więc zwrócić uwagę, że producenci oferują nam w kwestii filtrów różne dodatkowe opcje - od filtrów węglowych po jonizację i lampy UV. 

Filtry węglowe - są bardzo ważną opcją w przypadku, kiedy masz problem również z zapachami czy lotnymi związkami występującymi w powietrzu. Węgiel aktywny usuwa chemię z powietrza.

Filtry Ulpa - filtry HEPA wysokiej klasy (99,9997% uzdatniania powietrza)

Jonizatory - dowiedz się przed zakupem, czy nie wydziela przypadkiem szkodliwego ozonu! Jonizacja wspomaga proces oczyszczania i redukuje tzw. elektrosmog. W przypadku np. firmy Blueair jonizator nie służy do wypuszczania w powietrze jonów, a raczej do skuteczniejszego wyłapania zanieczyszczeń poprzez naładowanie elektrostatycznie powietrza wpadającego do filtrów. 

Lampy UV - tylko te o dużej mocy mogą cokolwiek zdziałać w kwestii zabijania bakterii. Sprawdź więc jakiej mocy lampa jest w urządzeniu, które chcesz zakupić. Nie udowodniono dotąd nadzwyczajnej skuteczności tego rozwiązania w oczyszczaczach powietrza.

Filtry zintegrowane - kilka rodzajów filtrów połączone w jeden np. wstępny, HEPA i węglowy. Taki zestaw to to samo co 3 osobne filtry z tym, że są zamknięte w jednej kasecie i wymienia się je jednocześnie.. 

Ceny filtrów wymiennych są naprawdę różne. Na pewno dobrze jest zwrócić uwagę na ich czas eksploatacji, bo od niego będzie zależało, jak często jesteśmy narażeni na wydatki. Istnieją oczyszczacze, w których timer mierzy nam czas, po którym należy wymienić filtr. Inne za pomocą czujników sensorycznych dokładniej określą nam, kiedy filtr po prostu się zużyje. Każdy producent podaje czas, po którym filtr należy wymienić. Wszystko jednak zależne jest od tego, jak bardzo zanieczyszczone powietrze oczyszczacz będzie musiał przefiltrować. 

 

Sterowanie


Wiele urządzeń dostępnych na rynku ma opcję łączenia się poprzez Wi-Fi z Twoim smarfonem. Ta funkcja może okazać się bardzo przydatna np. w przypadku, gdy chcesz włączyć oczyszczacz powietrza zdalnie czy zaprogramować jego pracę. Wiele aplikacji pokazuje dodatkowo stan zużycia filtrów czy aktualną jakość powietrza, którym oddychasz. Firma Blueair oferuje np. odczyt danych historycznych, co pozwala dokładniej monitorować jakość powietrza. Urządzeniami można również sterować bezpośrednio na panelach dotykowych czy poprzez pilota. Wybór należy do Ciebie. 

 

Inne przydatne funkcje


Jest szereg dodatkowych kwestii, które mogą być dla Ciebie bardzo istotne w przypadku wyboru idealnego urządzenia:

- Blokada rodzicielska zadba o bezpieczeństwo w przypadku, gdy w domu są dzieci. Istnieją również oczyszczacze, których konstrukcja jest stworzona tak, aby zapobiec włożeniu rączek do urządzenia czy wrzuceniu czegoś do środka, co mogłoby uszkodzić silnik. Ideale z serii AP Classic oferują opcjonalne podstawy do montażu przy ścianie, dzięki którym nie będziemy musieli się martwić, że dziecko np. wywróci urządzenie. 

- Czujniki jakości powietrza pozwolą nam monitorować jakość tego, czym oddychamy. Czujniki, w zależności od modelu mogą mierzyć poziom pyłów PM 2.5, kurz, ilość związków lotnych TVOC, wilgotność, temperaturę czy zapachy. Warto wybrać  oczyszczacz, którego czujniki pokażą nam jak najwięcej rodzajów zanieczyszczeń z jak największą dokładnością. 

Głośność pracy urządzenia może okazać się kluczowa, gdy z oczyszczacza będziemy korzystać również w nocy. Warto wybrać te modele, które posiadają tryb nocny, a przede wszystkim wykazują najmniejszy poziom głośności w dB. Niektóre modele wygaszają również na noc swoje panele dotykowe dla zapewnienia jeszcze większego komfortu podczas snu. Z doświadczenia klientów wiemy, że to bardzo ważny aspekt. Najcichsze oczyszczacze powietrza to np.: Ideal i to zarówno serii Classic jak i PRO 30/40, LIFAair LA352, LIFAair LA502, Blueair 411, Sharp KC-G50EUW czy Blaupunkt Lavender 2041.

 

 Jak widzisz, jest wiele ważnych rzeczy, które dobrze jest wziąć pod uwagę, jeśli zastanawiasz się jaki oczyszczacz powietrza wybrać albo który oczyszczacz powietrza jest najlepszy. Zawsze też możesz skorzystać z naszej pomocy. Po prostu napisz na sklep@najlepszefiltry.pl lub zadzwoń pod numer 505 550 500.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl