Nasi producenci: 

 

Bluewater

 

Borg & Overström

 

Aquaphor 

 

 

 

ECOWATER

 

BWT

 

Kuna Filter

 

3M

 

John Guest

 

sharp

 

coway

 

ideal

 

Blueair

 

LIFAair

 

 

Promocje
Saturator SodaStream Spirit. Woda gazowana na wyciągnięcie ręki. Sam produkuj w domu.
Saturator SodaStream Spirit. Woda gazowana na wyciągnięcie ręki. Sam produkuj w domu.
499,00 zł 449,99 zł 405,69 zł 365,85 zł
szt.
Wkład węglowy do BB-20''. Filtr wymienny w korpusie BB-20, Big Blue 20.
Wkład węglowy do BB-20''. Filtr wymienny w korpusie BB-20, Big Blue 20.
89,99 zł 79,99 zł 73,16 zł 65,03 zł
szt.
Podajnik na kubki do dystrybutora wody. Elegancki podajnik kubków.
Podajnik na kubki do dystrybutora wody. Elegancki podajnik kubków.
199,99 zł 149,99 zł 162,59 zł 121,94 zł
szt.
Sharp FZ-Y30MFE filtr nawilżający do oczyszczacza powietrza. Oryginalny filtr SHARP.
Sharp FZ-Y30MFE filtr nawilżający do oczyszczacza powietrza. Oryginalny filtr SHARP.
130,99 zł 129,99 zł 106,50 zł 105,68 zł
szt.
ASV9 John Guest, kątowy zawór odcinający z zaworem zwrotnym  3/8" x 1/4"
ASV9 John Guest, kątowy zawór odcinający z zaworem zwrotnym 3/8" x 1/4"
142,00 zł 139,99 zł 115,45 zł 113,81 zł
szt.
Test twardości wody GH-100 ECOWATER. Sprawdź twardość wody w domu lub restauracji.
Test twardości wody GH-100 ECOWATER. Sprawdź twardość wody w domu lub restauracji.
160,50 zł 149,99 zł 130,49 zł 121,94 zł
szt.
BWT Bestmax Balance 15 wkład filtracyjny. Idealny smak kawy, herbaty, espresso.
BWT Bestmax Balance 15 wkład filtracyjny. Idealny smak kawy, herbaty, espresso.
544,99 zł 499,99 zł 443,08 zł 406,50 zł
szt.
Borg&Overstrom b4 dystrybutor wody wolnostojący (kolor srebrny). Woda schłodzona/gorąca/gazowana.
Borg&Overstrom b4 dystrybutor wody wolnostojący (kolor srebrny). Woda schłodzona/gorąca/gazowana.
9 798,00 zł 8 999,00 zł 7 965,85 zł 7 316,26 zł
szt.
Zaufane opinie naszych Klientów


» przeczytaj wszystkie opinie

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z naszymi specjalnymi ofertami
Jaki filtr do wody wybrać?

Jaki filtr do wody wybrać? Jaki filtr do domku jednorodzinnego, a jaki będzie dobry do przedszkola lub restauracji?! Odpowiadamy na te pytania i zachęcamy do zapoznania się z kategoriami filtrów do wody dostępnymi w naszym sklepie. Jakikolwiek filtr do wody wybierzesz, to będzie dobry wybór, ponieważ nasza oferta obejmuje wyłącznie najlepsze filtry do wody i sprawdzone rozwiązania.

Filtry do kuchni
Woda dla firm
Woda dla gastronomii
Woda dla szkół
Woda gazowana
Filtry wstępne

Wkłady i filtry wymienne, do dzbanków, do filtrów wody
Baterie i krany do filtrów wody

Filtrów do wody na rynku jest bardzo dużo - od filtrów wstępnych, chroniących nas przed zanieczyszczeniami mechanicznymi, po takie, które wykorzystują różne zaawansowane technologie, jak filtry z węglem aktywnym, filtry odwróconej osmozy, zmiękczacze wody czy filtry odżelaziające. Jak w tym wszystkim się odnaleźć, by być pewnym, że przefiltrowana woda spełnia nasze oczekiwania?

Zacznijmy od krótkiego opisania poszczególnych rodzajów filtrów do wody.

Filtry wstępne (mechaniczne, sedymentacyjne) - filtry, które z reguły stanowią pierwszy stopień filtracji. Wyłapują z wody wszystkie zanieczyszczenia mechaniczne takie jak: piasek, rdza, muł, szlam, pyły itp. Dzięki swojej funkcji zabezpieczają również inne urządzenia filtrujące, takie jak np. zmiękczacze czy odżelaziacze oraz odciążają wkłady sedymentacyjne w filtrach odwróconej osmozy. Montuje się je z reguły na głównych przyłączach wody w domu lub firmie.

Zmiękczacze do wody - nazywane również wymiennikami jonowymi ze względu na ich sposób pracy. Podczas filtracji specjalny wkład wymienia jony wapnia i magnezu zawarte w wodzie na jony sodu, dzięki czemu zmiękcza wodę, która od urządzenia jest następnie przekazywana do naszego kranu. 

Filtry węglowe - stworzone do usuwania z wody związków organicznych i chemicznych. Poprawiają również smak i zapach wody. Bardzo ważna jest ich regularna wymiana (żywotność filtra węglowego wynosi ok. 6 miesięcy).

Odwrócona osmoza - bardzo popularna metoda uzdatniania wody. Na świecie nr 1 pośród wszystkich rodzajów filtracji. W Polsce często próbowano dyskredytować tę metodę uzdatniania wody, jako produkującą wodę zbyt czystą. To oczywiście bzdura, a za działaniami tymi często stały firmy produkujące wodę mineralną. W praktyce dobre urządzenia odwróconej osmozy wyposażone są w mineralizator wzbogacający wodę o niezbędne minerały.

Lampy UV - zabijają w wodzie patogeny, wirusy i bakterie. Światło UV zastosowane w lampach skutecznie radzi sobie z mikrobiologią w wodzie. Jeśli nasza woda pochodzi z niepewnego źródła lub zdarzają się często zakażenia bakteriami w wodzie, to koniecznie wybierzmy lampę UV, która poradzi sobie z tym tematem.

Oczywiście są to tylko podstawowe rodzaje filtrów do wody, które dodatkowo dzielą się na pomniejsze kategorie. Mając na uwadze to, że każdy filtr odpowiedzialny jest za coś innego, łatwo nam stwierdzić, że najlepszy filtr do wody, jaki wybralibyśmy dla siebie, musiałby łączyć w sobie wszystkie te funkcje. Na szczęście jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie i możemy śmiało powiedzieć, że mamy urządzenie, które ma w sobie większość opcji przedstawionych powyżej.

Jaki filtr do wody będzie najlepszy do domu lub mieszkania?

Bluewater Cleone to filtr do wody, który powinien znaleźć się w każdym domu. To kompaktowe urządzenie jest najlepszym filtrem do wody na świecie. Cleone produkowane jest przez szwedzką firmę Bluewater - absolutnego lidera w świecie uzdatniania wody. Wykorzystuje filtrację molekularną - najbardziej wydajną i skuteczną metodę oczyszczania, w której półprzepuszczalna membrana stanowi barierę usuwającą wszelkie patogeny, bakterie i wirusy. Kilka stopni filtracji (wkłady sedymentacyjne i z węglem aktywnym) wyłapuje wszystkie związki mechaniczne, chemiczne, poprawia smak i zapach wody. Wiele osób jednak twierdzi, że odwrócona osmoza wraz z zanieczyszczeniami usuwa również z wody wszelkie dobroczynne związki mineralne. Z tym problemem Bluewater Cleone też radzi sobie bezproblemowo - wkład mineralizujący, będący ostatnim etapem filtracji, zmniejsza kwasowość wody, zwiększa jej pH i dostarcza do niej cennych minerałów.

Bluewater Cleone najlepszy filtr do wody

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium